Ktoré škridle budú pre vašu strechu to pravé orechové?

Mnoho vlastníkov domov bude určite súhlasiť s názorom, že výber strechy je naozaj ťažkým orieškom a pri rozhodovaní, aké škridle zvoliť, si neraz lámeme hlavu nad rôznymi možnosťami. Chceme predsa postaviť strechu, ktorá nielen že vydrží večnosť a bude chrániť celú našu rodinu a dom, ale tiež chceme, aby bola pekná a vyzerala aj po 20 rokoch stále rovnako. Nech sa rozhodnete akokoľvek, majte na pamäti, že pri strešnej krytine sa naozaj oplatí investovať do kvality. Hlavne vtedy, ak pod ňou bývajú vaši najbližší, na ktorých nedáte dopustiť. 
 
střecha domu

Škridle a správne kritériá výberu – čo je naozaj dôležité?

 
Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, čo by ste mali zvážiť ešte predtým, ako sa rozhodnete pre konkrétny typ škridle. Odborníci radia, že podstatný je sklon strechy. Pýtate sa prečo? Ide totiž o to, že každý typ škridle má svoj bezpečný sklon strechy. Sklonom strechy sa myslí uhoľ, pod ktorým bude strechy postavená. Pri ťažkých strešných krytinách sa neodporúča stavať strechu pod vysokým uhľom, nakoľko by škridle nemuseli byť stabilné. V takom prípade by bolo potrebné strešnú krytinu pripevniť bezpečnejším spôsobom a náklady by sa zbytočne navýšili. Druhým zásadným kritériom výberu pri strešnej krytine býva odolnosť voči poveternostným podmienkam a tiež životnosť. Strechu predsa staviame tak, aby nám nepršalo na hlavu a aby nám vydržala celé roky v tej najlepšej možnej kondícii. 
 
střecha

Je naozaj starostlivosť o škridle potrebná?

 
Je potrebné si uvedomiť, že ako všetko okolo domu, aj strecha potrebuje určitú dávku pozornosti, aby zostal jej vzhľad taký, ako keď sme ju práve dokončili. Starostlivosť sa líši od toho, aké škridle si pre svoju strechu vyberieme. Ak sa rozhodnete pre betónové či bridlicové škridle, musíte rátať s tým, že tieto typy strešných krytín sú lákadlom pre rôzne machy a riasy. Pokiaľ chcete, aby sa na vašej streche neusádzali, je vhodné ich pravidelne čistiť a tiež ošetrovať. Keramické škridle sú v tomto smere úplnou jednotkou. Majú hladký povrch ošetrený lesklou glazúrou, pri ktorej machy ani riasy nemajú žiadnu šancu. Keramické škridle patria však medzi tiež najdrahšie a tak sa musíte rozhodnúť, či investujete do kvality a vášho pohodlia, alebo sa porozhliadnete po menej finančne náročnej streche. 
 
Všetko, čo potrebujete vedieť o škridlách a strešných krytinách nájdete na našej stránke https://krytina.sk/.