Najväčšia hudobná súťaž bola hacknutá

Hackovanie Kanovej webovej stránky neovplyvnilo bežné vysielanie televíznej relácie v utorok večer v Izraeli alebo v zahraničí.
 
Izraelská verzia európskej hudobnej súťaže v roku 2019 pritiahla pro-palestínske bojkotové výzvy na protest proti politikom.
 
Hamas, palestínska islamistická skupina, ktorá kontroluje pásmo Gazy, nemala okamžité pripomienky.hakcing.jpg
 
Po 41-člennej súťaži odštartovanej v utorok s prvým semifinále, Kan je vysielanie na animované satelitné zábery zobrazujúce explózie v Tel Avive nastaviť na hrozivé soundtrack.
 
Kan hral dole, poznamenal, že večer skončil bez ďalšieho incidentu, ako Grécko, Bielorusko, Srbsko, Cyprus, Estónsko, Česká republika, Austrália, Island, San Maríno a Slovinsko sa to do sobotňajšieho finále.
 
"Vieme, že v určitom štádiu bol pokus, očividne Hamas, zaútočiť na naše digitálne vysielanie," povedal generálny riaditeľ Kanady Eldad Koblenz pre izraelské armádne rádio.
 
"Ale som rád, že v priebehu niekoľkých minút sa nám podarilo prevziať kontrolu nad týmto fenoménom."
 
Palestínčania a ich zahraniční priaznivci vyzvali doposiaľ neúspešne krajiny, ktoré sa vyhýbajú telepivskému spevákovi v rámci širšieho úsilia o izoláciu Izraela na medzinárodnej úrovni.
 
Mnohé výzvy na bojkot sa zameriavali na Madonnu, ktorá prišla pred hosťovaním americkej popovej hviezdy na finále Eurovízie. Druhé semifinále je vo štvrtok.
 
Povzbudila tlak, Madonna povedala, že „nikdy neprestane hrať hudbu, aby vyhovovala politickej agende niekoho iného“.hacker.jpg
 
Európska únia pre vysielanie, ktorá dohliada na túto súťaž, nemala k dispozícii čísla, ktoré by mohli mať pre divákov z celého sveta. Hovorca EBU však povedal, že v minulom roku celkovo 186 miliónov ľudí sledovalo semifinále a finále.
 
Kan v stredu povedal, že vodič kamiónu zranil o deň skôr, keď vyložil technické vybavenie na parkovisku v areáli Eurovízie.
 
„Naše myšlienky a sústrasť idú k jeho rodine,“ povedal vo svojom vyhlásení vysielateľ a dodal, že spolupracuje s orgánmi na zaistení bezpečnosti na súťaži.

Posted in Web