Silicon Valley chce medzník. Čo by to malo byť?

Toto bude rozhodnutie 11-člennej poroty v pripravovanej súťaži, ktorá chce určiť, ako sa vzdať pocty epicentru tech priemyslu.
 
Víťazný dizajn bude (ak všetko pôjde do plánu) postavený v parku v San Jose, mestečku, ktoré leží pri úpätí údolia. Nezisková organizácia, ktorá stojí za touto myšlienkou, by mala v utorok zistiť, či má začať s plánovaním. Očakáva sa, že projekt sa do roku 2021 blíži ku koncu.

monitor
 
Darček
V týchto dňoch, New York Times poznamenáva, že San Francisco má pravdepodobne väčšiu globálnu reputáciu pre technológiu ako San Jose, ale to nie je vždy ten prípad – a s týmto úsilím sa mesto snaží získať niektoré z týchto potvrdení.
 
Už teraz sú v meste nejaké kývnutia na históriu tech- nológie. Woz Way, pomenovaný po milovanom zakladateľovi Apple Steve Wozniak, vedie okolo jedného z mestských parkov a neďaleko Detského múzea Discovery. Blízke technické múzeum je čarovným prieskumom toho, ako veci fungujú.
 
Ale samy o sebe nie sú typom príťažlivosti, ktorá dáva ľuďom dôvod nájsť cestu do San Jose, tvrdí Steve Borkenhagen, výkonný riaditeľ projektu. Je to iróniou, že oblasť ako bohatá ako naša nemá verejnú umeleckú ikonu.
 
"Myslím si, že to nebola len priorita. Všeobecne naši vedúci pracovníci majú svoju hlavu nadol a vytvárajú zaujímavé veci, ktoré menia svet."
 
Medzníkom bude dar, povedal pán Borkenhagen, povedal, že bude financovaný výlučne darmi, ktoré vzniesla spoločnosť San Jose Light Tower Corporation. Skupina je pomenovaná po kedysi kultovej svetelnej štruktúre, ktorá na jasnú noc v roku 1881 bola viditeľná v San Franciscu asi 50 míľ ďaleko.
To však neznamená, že nový orientačný bod bude nevyhnutne veža. "Nie sme hi-tech projekt, aj keď sme súčasťou hi-tech komunity," povedal pán Borkenhagen.

průmysl
 
"Nežiadame o najnovšiu LED žiarovku. Chceme vybudovať niečo trvalé." „Diaľnica lemovaná apolónskymi sochami tyranských, ale obchodných príležitostných riaditeľov, sledovaných elektronickým okom Sauron,“ navrhla jedna.
 
Osobne mám pochybnosti o navrhovaní výborom a spoliehať sa na osobné a firemné dary, aby som ich vybudoval. Takýmto spôsobom môže dôjsť k neškodnému, bezpečnému úsiliu, ktoré je nevyhnutne možné „našimi priateľmi v spoločnosti Google“.
 
A niektorí sa môžu čudovať v meste, v ktorom šírenie vysoko platených pracovných miest v oblasti technológií viedlo k prudko rastúcim nákladom na bývanie, či už toto množstvo peňazí nemožno lepšie využiť na niečo prospešnejšie pre tých, ktorí zápasia.
 
Ale mal by som zadržať ten pohľad, kým neuvidíme finalistov. Dobrý nápad by mohol priniesť mnoho výhod tomu, čo by bolo, väčšinou by sa dalo súhlasiť, skôr blandské mesto.
 
„Žiadame ľudí, aby boli otvorení,“ povedala Christine Davisová, jedna z ďalších vedúcich predstaviteľov projektu.
 
"Chceme byť medzi tým zoznamom ikonických miest, medzníkom, ktorý je vhodný pre túto veľkú komunitu."