Tradičné verzus netradičné pozvánky na svadbu

Pozvánky na svadbu môžu byť úplne obyčajné alebo úplne neobyčajné. Ktorá z možností je vhodnejšia pre vás? Veru, neľahká otázka. Ak sa však trošku zamyslíte, určite na to veľmi ľahko prídete.
 Hnedá obálka s vypísanou adresou.jpg

Klasické sú klasické, no overené časom

 
Čo myslíme pod pojmom klasické pozvánky na svadbu? Pekný papier, s pekným písmom a elegantným obrázkom, ktorý vložíte do peknej obálky a rozošlete poštou. Áno, je to klasika, ktorou svojich svadobných hostí asi úplne neohúrte, no na druhej strane, nemáte čo pokaziť.
 
Ak sa rozhodnete pre takúto overenú formu pozvánok, sústreďte sa hlavne na ich kvalitné prevedenie. To znamená, že nešetrite na kvalitnom papieri. Ten musí mať vyššiu gramáž ako ten klasický – kancelársky. Kancelársky papier váži osemdesiat gramov (ide o prepočet na metre štvorcové, no to vás nemusí trápiť). Svadobná pozvánka by mala byť vytlačená na papieri, ktorý váži minimálne okolo stošesťdesiatich gramov. Vhodnejší je papier matný.
 
Dajte si záležať na tom, aby ste použili naozaj elegantné písmo, farby a vzory. Jednoducho neexperimentujte a stavte na starú dobrú klasiku.
 

Pre odvážnych

 
Medzi neklasické svadobné oznámenia, môžeme určite zaradiť pozvánky rozoslané emailom alebo zverejnené na sociálnych sieťach. Tento spôsob je však vhodnejší pri oznámeniach. Áno, je pravda, že hovoríme o ekologickom čine, ktorý je ale veľmi neosobný. Určite môžete ušetriť nemalé financie a celé pozívanie prebehne omnoho rýchlejšie.Žena – nevesta v svadobných šatách stojí na brehu jazera.jpg
 
Ďalšími neklasickými formami pozvania na svadbu, môžu byť trojrozmerné pozvánky. Väčšinou sa využíva drevo, laminát alebo akrylát. Využiť sa dá aj sklo, no to už hovoríme o finančne náročných pozvánkach. Tieto spôsoby sú vhodné vtedy, ak pozývate len zopár ľudí. Výhodou je originalita a to, že o vás ľudia budú rozprávať naozaj všade. Nevýhodou je nepochybne vysoká cena a časová náročnosť.