Zmiznutie zo sveta

Nadpis článku možno napovedá tomu, že ide o nejakú kriminálku. Ale to nie. Je to len pomyselné zmiznutie, ktoré neriešia žiadni policajti ani FBI.
Určite ste sa aj vy stretli s tými pocitmi, že by ste sa najradšej zahrabali pod zem a už sa nikdy nikde neukázali… Tak sa cíti množstvo ľudí z času na čas. Nie je to nič výnimočné. Len pár z nás to prežíva viac a niektorí menej. Nie je to nič výnimočné.

radioaktivita

Vymazať zo sveta sa nedá. Ľudia však vedia zabúdať. Keď sa niečo stane, rýchlo sa to rozšíri ako najlepšia a najnovšia senzácia. Ale keď to utíchne, príde znova nejaká nová senzácia a na túto sa rýchlo zabudne. Jasné, zopár ľudí si to bude pamätať, ale keď máte chuť urobiť veľkú čiaru za tým všetkým, tak môžete všetkým dokázať, že to bola chyba. Že to bola náhoda a nič podobné sa už nikdy nestane.
Znamená to, že sa nevymažete zo života všetkých ostatných, ale zmeníte ich pohľad na vás. Budete lepším človekom. Budete tým, kým naozaj chcete a ich názor sa môže navždy zmeniť. Hoci nikto nie je dokonalý a každý z nás robí chyby. Niekto menšie, niekto väčšie, ale treba sa naučiť odpúšťať a zabúdať. A to platí aj pre vás. Každú sprostú klebetu netreba rozširovať do celého sveta. Možno to ani nie je pravda a vy môžete nesmierne zraniť toho človeka, keď sa dozvie, čo ste o ňom povedali.

hacker

Zmena osobnosti chce naozaj drinu, ale nie je to nemožné. Prvý dojem druhý krát neurobíte, ale na vaše staré časy sa môžete povzniesť a spomínať na ne s nostalgiou a humorom, že ste vtedy naozaj nevedeli, čo robíte. Je to len na vás.
 Nenechajte si pokaziť život tým, čo si o vás druhý myslí. Mnohokrát sú to len prevzaté názory od druhých ľudí, pretože ľudia idú s davom. Nazýva sa to davová psychóza. A to vie veľa krát zraniť. Dávajte si pozor na názory, na ktorých vám bude záležať, aby ste sa nezmýlili a neriadili sa tými nesprávnymi.

Posted in Web