Aj na intímny problém existuje riešenie

Fungujúci sexuálny život partnerov je dôležitejší ako si mnohí z nás myslia, pretože ak to medzi dvoma ľuďmi v sexe neklape, môže to vyústiť až do rozchodu či rozvodu. Ťažkosti môže mať žena alebo muž, no práve tie sa dajú účinne liečiť.

Medzi hlavné ochorenia, s ktorými sa v sexuálnom živote stretávame, patrí:

-erektilná dysfunkcia

-impotencia

2785817-241adc

Erektilnou dysfunkciou trpí veľa mužov, no hovoria o nej len s ťažkosťami, keďže ide o chúlostivú tému. Netreba ju však podceňovať, pretože sa za ňou môže skrývať aj poradňa kardiovaskulárne ochorenie. Muž pri nej nedokáže udržať erekciu natoľko, aby mohol prebehnúť riadny sexuálny styk, vek pritom nehrá rozhodujúcu úlohu. Príčiny môžu byť psychického pôvodu, potom je to dlhodobý stres a únava či vyčerpanosť organizmu. Možnosti liečby spočívajú v užívaní liekov, vstrekovanie injekcií priamo do penisu tesne pred samotným sexuálnym stykom alebo chirurgický zákrok.

Impotencia je stav, keď vás vaše prirodzenie zradí v najmenej vhodnej chvíli. Až keď tento stav trvá dlhšie ako pol roka, môžeme hovoriť o impotencii. Vtedy muž nie je schopný dosiahnuť ani udržať erekciu. Príčiny bývajú psychické alebo organické, teda spôsobovať ich môžu niektoré z chorôb, ktorými trpí. Predísť impotencii sa dá správnou životosprávou, dostatočným pohybom a elimináciou negatívnych vplyvov na organizmus.

testicles-2790218_1920

Liečba zahŕňa:

-intrakavenóznu injekčnú liečbu

-liečbu testosterónom

-podávanie liekov na erekciu

-voperovanie penisových implantátov

Medzi lieky, ktoré obsahujú účinnú látku, patrí Sildenafil alebo jeho lacnejšie varianty, teda generiká Cialis a podobne. Všetky sa dajú objednať prostredníctvom internetových stránok. Sú hodnotnou náhradou originálnych liekov, nie sú zdraviu škodlivé a ich účinky sú rovnaké ako po užití originálu. Nežiaduce účinky sa však dostaviť môžu, ako pri mnohých iných liekoch, a tak ich treba konzultovať s lekárom. Užívanie je uvedené v popise na internete, a to je nutné dodržiavať.