Čo nevynechať v Grécku

Ako iste viete, Grécko nemá len pevninovú časť ale tvorí ho i množstvo ostrovov. O to viac malebných zákutí a zaujímavých miest tu nájdeme.
Číslom jeden je určite Santorini, ktoré je preslávené bielymi domčekmi s modrými strechami a úzkymi uličkami vedúcimi pomedzi tieto nádhery. Návštevu odporúčame v júni alebo v septembri, pretože júl a august bývajú mesiace plné turistov, nakoľko ide o hlavnú turistickú sezónu. Čo stojí za zmienku je čierna pláž ako i červená. Z tohto piesku sa dokonca vyrába kozmetika, mydlo a mnoho iných výrobkoch ktoré si môžete od domácich kúpiť.

moře

Číslom dva je Kréta ktorá je blízko i k Afrike a má preto väčšinu dní slnečných. Tu teda idete na istotu, že slniečko sa na vás usmeje každý deň. Za zmienku stojí ružová pláž Elafonissi, ktorá je na juhu no dostať sa sem stojí i kúsok odvahy, nakoľko cesta je veľmi ale naozaj veľmi úzka a vedie ponad skaly a údolia. Tak sa nezľaknite ak pod sebou uvidíte niekoľko metrové jamy. Toto čarovné miesto má však krištáľovo čistú vodu a takúto scenériu len tak ľahko neuvidíte.
Ďalším zaujímavým miestom je biela lagúna, kde vraj kotvila i loď princeznej Diany a princa Charlesa počas ich manželskej cesty. Toto miesto prirovnávajú ku Karibiku, pretože i tam sa nachádza práve biely piesok.

pláž

A presunieme sa na iný ostrov, ktorý sa volá Zakynthos. Zaujímavým miestom je pláž Navagio, ktorú sprevádza historka o starej pirátskej lodi ktorá tu kotví,. Ide o záliv, nad ktorým sa upína veľká skala, z vrchu ktorej máte možnosť pozorovať krásnu prírodu navôkol. Okrem toho je tu hlavnou atrakciou i pozorovanie korytnačiek, ktoré sa vraj v okolí vyskytujú a preto sa môžete vybrať loďou na šíre more a pri troche šťastia ich uvidíte. Nachádza sa tu i ich múzeum takže ak by sa vám zunovalo ležanie a opaľovanie tu sa môžete dozvedieť niečo viac.
Dúfame že si niektorý z našich cestovateľských tipov vyberiete a strávite peknú dovolenku s množstvom zážitkov.