Ako zvýšiť cash flow?

Máte 2.500 dolárov v hotovosti. To je dobrá správa. Zlá správa? Zajtra je splatných približne 10 000 USD na mzdy, štvrťročné dane a platby bankových úrokov. Už ste za sebou v telefónnom účte a všetky vaše členstvá v asociácii a predplatné časopisov vypršali.
Blízko bankrotu? Nie, ale určite by ste mohli využiť určitú úľavu od tejto stresujúcej situácie.dolary.png
Keď prevádzkujete svoj biznis v rozpočte na šnúrky, môžete sa ocitnúť v dvoch cykloch: jeden z nadšenia alebo zúfalstva. Samozrejme, je len pár oneskorených platiteľov, aby spomalili váš podnik, ale nemusí to rozdrviť váš duch.
Pamätajte, že ste bootstrapper. Urobili ste to tak ďaleko tým, že sa spoliehate viac na svoj vtip ako na šekovú knižku. V tejto ťažkej situácii môžete víťazne tlačiť. Po prvé, zhlboka sa nadýchnite a získajte svoje odhodlanie. Po druhé, začnite dávať svoje presvedčivé a tvorivé energie do práce, aby ste mohli prežiť sucho. Tu je návod.
Polovica bitky je vedieť, kto musí byť najprv zaplatený. Zamerajte sa na právne a úverové záväzky. Ako zamestnávateľ by ste sa mali vždy stretávať so mzdami. Okrem udržania dobrej vôle so svojimi zamestnancami, mnohé štáty nesú „pravidlá včasnosti“, ktoré sú spojené s pokutami, ak sú porušené. A potom je tu IRS, ktorá vyžaduje, aby ste včasné mzdové vklady a mračí na (čítať: penalizuje) non-compliance. Ak ste nastavili dôchodkový plán, ktorý zahŕňa vašich zamestnancov, zabudnite na použitie finančných prostriedkov na príspevky do programu, aby ste sa vyhli finančnej kríze; je to porušenie federálneho zákona o dôchodkoch. Premýšľate o chýbajúcich štvrťročných platbách daní? Nie. Ak sa vaše odhady na konci nevyrovnajú, budete potrestaní a dobehnutie zmeškaných platieb môže byť ťažké.
Zlá úverová história môže stlmiť vaše podnikanie, takže sa vyhnite zničeniu vašej. Myslite dvakrát na to, aby ste neplatili aspoň minimum na kreditných kartách, bankových akciových linkách, poistných prémiách a prenájme automobilov alebo zariadení, radí John Johanson, marketingový riaditeľ spoločnosti Mid-Continent Agencies, Inc., jednej z najväčších úverových a inkasných služieb v krajine pre podniky v Rolling Meadows, IL. Jedná sa o veriteľov s dvojitým útokom: rýchlo oznámia svoje delikty úradom a sú ťažko ovládateľné – zastavia vaše služby alebo pokrytie a dokonca aj vrátia svoj tovar.investice.jpg
Bootstrapper Joel McIntosh, vydavateľstvo Prufrock Press, vydavateľstvo vo Waco, TX, ovládol umenie žonglovania platieb. „Bez ohľadu na to, akú kreatívu som dostal, udržiavame dobré vzťahy s našimi dodávateľmi a máme silné hodnotenie Dunn & Bradstreet,“ hovorí McIntosh. Jeho krédo: Najprv prichádza miezd, ďalej banka, nasleduje nájom a potom American Express a firemné vízum.

Posted in Nezařazené