Dovolenka v stane? Dobrý nápad!

Chystáte sa tohtoročnú dovolenku stráviť v prírode a vašim miestom na nocľah  bude len stan? Výborne! Rozhodli ste sa najlepšie, ako ste mohli. Po prvé ušetríte množstvo peňazí za ubytovanie, navštívite zaujímavé miesta a zažijete neopakovateľné dobrodružstvo. Aby sa však vaša dovolenka pod stanom, nestala úplnou katastrofou, nezabudnite sa na §u dobre pripraviť.

stan
 
Ak ešte stan nemáte, tak si čím skôr zožeňte naozaj kvalitný kúsok. Počas leta vás nebude trápiť ani tak chlad, ako vlhko. Preto si pre jeho kúpe všímajte hlavne takzvaný vodný stĺpec, teda informáciu o tom, koľko vody vydrží. Ak nepatríte k zbehlým kempistom, určite sa poraďte priamo v predajni. Verte, že v tomto prípade sa neoplatí šetriť.
 
Ak budete dovolenku tráviť len v stane, budete si určite chcieť pripraviť aj niečo na jedenie.Prvou možnosťou je samozrejme stravovanie v reštauráciách, ale povedzme si na rovinu, to nie je žiadne dobrodružstvo. Preto si so sebou pribaľte plynovú jednoplatničku. Ak ju nemáte, nemusíte sa obávať, nejedná sa o žiadnu veľkú investíciu.
Na zahodenie nebude ani to, ak si do auta pribalíte zopár triesok suchého dreva. Na miestach kde môžete oheň zakladať, si budete chcieť niečo opiecť, alebo len tak posedieť pri ohníku. Ak vám bude ale pár dní pršať, suché drevo v okolí nájdete len ťažko.

stanování
 
Ak sa chystáte svoj stan rozložiť aj na miestach, mimo oficiálnych kempov, nezabudnite, že všetky odpadky si musíte odniesť so sebou. Takže do auta určite vhoďte aj niekoľko odpadových vriec, ktoré vyhodíte niekde v civilizácií.
 
Aby sa vaše spanie v stane nepremenilo na horor, určite nezabudnite aj na poriadnu podložku.Obyčajná, tenká karimatka vám ale nebude stačiť. Riešením môže byť nafukovačka, alebo špeciálna posteľ na tento účel. Opäť raz sa opýtajte v predajni so športovými potrebami.
Kvalitný spacká je tiež základom. Možno si hovoríte, že v lete je predsa teplo. ale to neplatí v noci pod holou oblohou. Stan vás síce ochráni pred vetrom, ale ak sa budú vonkajšie teploty pohybovať okolo desiatich, či pätnástich stupňov, nebude príjemné spať iba pod dekou.