Pohyb základ života

Keď sa len tak bezhlavo vrhnete do nejakého športu bez nejakej stratégie, určite vám to prinesie časom pozitívne výsledky, čo sa týka zdravia a kondície, ale vaša námaha bude neefektívna.Nemusíte predsa investovať prehnané množstvo času a energie do niečoho, čo vlastne nepotrebujete. Ďaleko viac vás poteší, keď sa zameriate na to, čo by vás potešilo. Ujasnite si základné priority a to napríklad:

üchcem naberať svalovú hmotu
üchcem zvýšiť maximálnu silu
üchcem vyrysovať postavu
üchcem schudnúť podkožný tuk a mať dokonale vyrysovanú postavu
žena při hubnutí
Väčšina z nás sa chce predovšetkým zbaviť nadbytočného tuku a mať pevnú postavu, preto sa zameriame práve na poslednú možnosť. V tomto prípade nepotrebujeme žiadne silové športy alebo posilňovanie so záťažou. Nám postačí ako dokonalý spalovac tukov šport s nižšou záťažou, ktorý nám bude viac než príjemný. Patrí sem jazda na bicykli, bojové športy alebo napríklad kondičné cvičenie.

Kalórie a tuky nie sú to isté
Kalórie predstavujú spálenú energiu, ktorú telo môže brať z tukov ale aj sacharidov, prípadne z bielkovín. Preto sa pozrieme na športy, ktoré sa zameriavajú práve na rysovanie našej postavy.

nezdravá strava

Vytrvalostný beh
Nepotrebujete k nemu vlastne žiadne náradie, len vlastné zdravé telo a bežecké topánky. Môžete začať v podstate hneď a kedykoľvek chcete. Táto aktivita je človeku veľmi prirodzená skoro ako chôdza, preto ju nemožno opomenúť ako pomocníka v chudnutí. Napriek tomu beh nesmie byť príliš intenzívny. Ideálne je mať prístroj, ktorý vám meria tepovú frekvenciu a vy tak bežíte rýchlo ako vaša srdce.

Tenis
Tento šport kladie veľké nároky na výdrž. Oproti behaniu je ale omnoho zábavnejší a zapájate pri ňom výraznejšie svaly hornej časti tela, ktoré sa pri behu takmer neangažujú. Zaťaží vás ale ďaleko viac po finančnej stránke.

Veslovanie na lodi či trenažéri
Pri tejto aktivite je potreba disponovať určitou silou a vytrvalosťou, aby ste boli u tohto športu úspešní. Komplexne posilňuje svaly paží, ramien, hrudníka, chrbta a spodnej časti trupu a nemálo zasahuje tiež zadok a stehná.

Skákanie cez švihadlo
Jednoduché, úsporné a nesmierne účinné. Potrebujete len pár štvorcových metrov priestoru a tolerantných susedov. Keď bude pekne, môžete ísť von a pri tom cvičiť aj tu. Zapájate veľké svalové skupiny ako sú zadok a stehná a horná časť tela sa tiež dosť nadrie. Môžete striedať tempo aj štýl.

Ako vidíte možností, ako mať krásnu postavu a športovať je veľké množstvo. Stačí si len vybrať.