Porazte menštruáciu pohybom!

Ak mávate počas svojich dní neskutočné bolesti, nebojte sa. Nie ste jediná. Podobné stavy zažíva veľmi veľa, ak nie väčšina dievčat a žien. Popravde len veľmi malé percento z nás má to šťastie, že tieto dni prežije v úplnej pohode a bez akýchkoľvek nepríjemných stavov. Na druhej strane, mnohé z nás robia veci, ktorými si ešte viac škodíme. Jednou z nich je napríklad to, že pri prvom náznaku bolesti zaľahneme od postele.

běh
 
Pohybom sa zbavíte bolesti rýchlejšie
 
Dôvodom prečo vás bolí brucho je hlavne to, že sa celý proces menštruácie nedokáže dosť rýchlo rozbehnúť. Váš organizmus sa to snaží zmeniť a preto bojuje z celej sily. Ak si ale zaľahnete do postele, celej veci vôbec nepomôžete, práve naopak iba to zhoršíte. Aby sa všetko spustilo tak ako má, potrebujete svoje telo poriadne rozhýbať a prekrviť. Jedným riešením je aj prikladanie fľašky s teplou vodou, alebo jedno pol deci. Áno oba tieto spôsoby vám v skutočnosti môžu pomôcť, ale nie tak ako pohyb.
 
Ak športujete pravidelne, tak v tom pokračujte  
 
Ak patríte k ženám, ktoré vykonávajú pravidelne konkrétny šport, len tak ďalej. Pokračujte v tom aj počas svojich dní. Prekonajte počiatočné nepríjemné pocity, poprípade si pomôžte tabletkou.

cvičení
 
Ak nešportujete, tak začnite
 
Ak sa športu za normálnych okolností nevenujete, mali by ste to zmeniť aspoň v týchto dňoch. Vyskúšajte a uvidíte sama. Môžete si ísť zabehať, sadnúť na bicykel, alebo si doma zacvičiť aerobik. Pri menštruačných bolestiach vám jednoducho pomôžu hlavne pohybové aktivity, pri ktorých dostatočne rozprúdite svoju krv. Ak vaše bolesti nepominú hneď po pol hodinke, dajte si krátku pauzu a pokračujte ďalej. Určite sa vyhnite cvikom ako je napríklad sed ľah, teda cvikom pri ktorých zaberá hlavne vaše brušné svalstvo. Takto by ste s k bolesti privodili ešte svalovú horúčku, a to by vám určite nepomohlo.