Pre a proti sklenených vchodových dverí chodové

Vždy som túžila po veľkých sklenených dverách. Najprv pribudli vo vnútri, konkrétne z kuchyne do obývačky, no a asi o rok na to, nahradili aj naše staré drevené vchodové dvere. Nemôžem povedať, že by som toto rozhodnutie ľutovala. Dvere vyzerajú fantasticky a zatiaľ nám ich nikto, ani my, nerozbil. Bohužiaľ, nemôžem povedať, že by klasické dvere z dreva, alebo z iného bežnejšieho materiálu, nahrádzali na sto percent.
Detail na profil a kľučku sklenených dverí.jpg

3 PRE sklenených vchodových dverí

Začnem pozitívami, konkrétne troma. Sklenené dvere sú totiž mojou srdcovkou, takže by som to nerada ladila do negatívneho svetla.

1, Už som to povedala, no musím ešte raz. Sklenené dvere vyzerajú TOP, super, vynikajúco, fantasticky, geniálne a tak ďalej. Aj starý dom vďaka nim doslova ožije. Sú moderné, pôsobia minimalisticky, čisto a verte, že sa za nimi obzrie nie jeden okoloidúci.

2, Akékoľvek sklo väčších rozmerov presvetľuje priestor. Každý rieši to, že je to príjemné a pekné. Vite čo vám však poviem ja? Kombinácia obrovských okien, ešte väčších balkónových sklenených dverí, sklenených dverí v interiéri a ešte aj tých vchodových, vám pomôže ušetriť niekoľko desiatok eur ročne za elektrinu. Nemusíte totiž toľko svietiť.

3, Do tretice, ak máte radi prírodu, tak sklenené vchodové dvere, a to najmä tie väčšie, krásne prepoja exteriér s interiérom. V podstate ide o taký interaktívny obraz na vašej stene.

3 PROTI sklenených vchodových dverí

OK, a teraz poďme k tomu menej príjemnému. Z môjho pohľadu sú vchodové dvere zo skla trošku problematické v týchto troch veciach. Budova so sklenenými stenami a dverami.jpg

1, V zime je to trochu komplikované. Je asi zbytočné tvrdiť, že sklo má tie isté vlastnosti ako niekoľkonásobne hrubšie drevo alebo iný materiál.

2, Musíte si dávať veľký pozor na búchanie s dverami. Problémom je aj prievan. Tie naše zatiaľ držia pokope, no už nie raz http://www.bydleni12.cz/ som si tým nebola istý. Hold sklo, je proste sklo.

3, Sú drahé. V porovnaní s obyčajnou drevotrieskou hovoríme o naozaj poriadnom cenovom rozdiele. Ale za ten vzhľad to za mňa stojí.