Skrášľujeme steny v mobilnom dome

Ak ste si zadovážili mobilný dom https://www.euro-mobilnedomy.sk/, skôr či neskôr príde na maľovanie. V tomto type príbytku to však nemusí byť až tak jednoduché. Steny totiž nie sú murované ani drevené, takže maľovanie musí prebiehať trošku inak. Navyše poznáme i mnohé, a neraz omnoho lepšie, riešenia, ktoré sa do takýchto príbytkov hodia lepšie. V nasledujúcich riadkoch si povieme, ako najlepšie a najjednoduchšie skrášlite steny vo vašom mobilnom dome.
Pes pomaľovaný farbami

Rozhodujúci je materiál

Pred tým, ako budete hľadať najlepšie riešenie na skrášlenie stien v mobilnom dome, musíte zistiť z akého materiálu sú vyrobené. Najčastejšie je na tento účel využívaný plast. No a to je presne ten najväčší problém. Plast sa nemaľuje ľahko. Nemožné to nie samozrejme nie je, no musíte použiť špeciálnu farbu. Druhým často používaným materiálom býva kov. Ani ten nie je úplne najlepšou plochou pre štetec a farbu.

Ak by ste sa rozhodli predsa len pustiť do maľovania plastu, vyberte si špeciálnu akrilovú farbu. Tá sa udrží aj na takýchto materiáloch. Dnes je ponuka farieb veľmi široká. Preto sa neváhajte opýtať priamo v predajni. V prípade kovu vám dobre poslúži klasická farba na kov. Zadovážte si však takú, ktorá je určená do interiéru.
Rebrík, farby a štetce v bielej miestnosti

Existujú aj lepšie riešenia

O čosi lepším riešením, ktoré sa do mobilných domov hodí viac, sú tapety alebo obklad. Kvalitné lepidlo chytí na akýkoľvek materiál. Navyše samolepiace tapety, vám prácu uľahčia neskutočne. Pri tapetách nie ste obmedzovaní výberom farieb, pretože si môžete vybrať akýkoľvek kúsok presne podľa vašich predstáv.

Obklad je podobne dobrým riešením. Na steny nemusíte montovať ťažké a hrubé drevené dosky. Bohato postačia špeciálne dosky na tento účel, ktoré nevážia skoro nič a majú naozaj iba niekoľko milimetrov. Využiť môžete i preglejku a iné podobné materiály. Konkrétny spôsob montáže obkladov závisí samozrejme od toho, po akom materiáli siahnete.