Spravte zo spálne svoje kráľovstvo

Spálňa je priestorom určeným na oddych a tomu by malo byť prispôsobené celé jej zariadenie. Niekedy si neuvedomujeme, že práve v tejto miestnosti trávime tretinu svojho života. Je to síce v stave spánku, ale spánok je dôležitý pre našu výkonnosť počas dňa. V prvom rade je potrebné sa zamerať na výber miestnosti, ide hlavne o orientáciu. Nechcete predsa, aby vám ráno svietilo slnko do tváre. Ak máte možnosť, umiestnite ju takým smerom, kde je ulica čo najtichšia.

postel

Hlavne vo veľkých domoch je výhodou, že máte dostatok priestoru v iných izbách a tým pádom môže spálňa plniť naozaj len svoju oddychovú funkciu. Lepší spánok vám zabezpečí upokojujúca farba. Vyberte si nerušivé tóny, hnedá, béžová, pastelová. Je vedecky dokázané, že kvalitu vášho spánku narúšajú elektronické zariadenia. Spálňa nie je vhodným miestom na umiestnenie televízie, alebo počítača.

Nielen chvíle s partnerom vám spríjemní správne zvolené osvetlenie. Iste sa chcete v spálni venovať aj čítaniu. Máte viacero možností ako dodať celej izbe správnu atmosféru. Nočné lampičky, stojanové lampy, alebo LED pásiky, je len na vás, ktoré zo spôsobov osvetlenia zvolíte. Myslite pri výbere na funkčnosť, svetlá by sa mali dať tlmiť a byť rýchlo ovládateľné. Praktické sú lampy, ktorými môžete manipulovať a otočiť svietenie smerom, ktorý práve potrebujete. Nebudete tak pri čítaní knihy rušiť partnera.

Základným kusom nábytkuv spálni je posteľ. Vyberte dostatočne veľkú s kvalitnými matracami. Šírka postele má byť minimálne 80 centimetrov na osobu a jej výška by mala o 25 centimetrov presahovať vašu výšku. Umiestnite ju tak, aby vám počas nočných odchodov z izby neprekážal ostatný nábytok. Je len na vás, či uprednostníte miesto pod oknom, alebo pri stene. Toto je vecou vášho vkusu.

ložnice

Nočné stolíkysú ďalším nevyhnutným kúskom v spálni. Sú miestom kam si odkladáte budík, drobnosti. Stolíky by mali byť funkčné a poskytovať dostatok priestoru pre všetko čo potrebujete počas spánku odložiť. Myslite aj na prvý pocit po prebudení. Je dobré umiestniť k posteli koberček, aby vás ráno neoziabali nohy. Najideálnejšou skriňou do spálne je vstavaná. Má dostatok priestoru, nič z nej netrčí a nič neruší. Opatrite ju zrkadlom a zväčšíte tak celý priestor. V prípade, že máte v spálni dostatok priestoru, využite ho na umiestnenie komody, relaxačného kresla, alebo kozmetického stolíka.