Zoznámte sa s úporným LED osvetlením

Technológia sa mení, najlepšie to vidíme napríklad na smart zariadeniach, hoci asi každý produkt v kategórii elektroniky prešiel viditeľnou zmenou. Produkty, ktoré sa oproti svoji predchodcom výrazne odlišujú buď oveľa praktickejším dizajnom, modernými funkciami alebo nižšou spotrebou elektrickej energie a ekologickými vlastnosťami. A týka sa to aj svetelných produktov, pričom sem môžeme zaradiť led osvetlenie.

žiarovky, energia

Pretože z hľadiska svetiel sú to práve „ledky“, ktoré sú oproti starým žiarovkám úspornejšie o 90 %, majú dlhšiu životnosť, modernejšie vlastnosti a prešli viditeľnou zmenou. Hoci v samotnom dizajne ani tak nie, ak skôr išlo o vnútornú zmenu, resp. o fakt, že osvetlenie led používa k žiareniu diódy.

  • Diódy majú vyššiu životnosť žiarenia, odhadom asi 50 000 hodín.
  • Ich rozžiarenie ako aj následná prevádzka spotrebováva minimum elektrickej energie.
  • Spravidla vravíme o jasnom, bielom svetle (s možným odtieňom dožlta či domodra).

žiarovky, voda

Spomeňme tiež fakt, že sú ekologické, takmer 100% recyklovateľné a vďaka tomu, že dlhšie vydržia, nemusíme neustále kupovať nové žiarovky a tie staré hádzať do koša. Vo všetkých ohľadoch sú žiarovky so svetlo emitujúcimi diódami nadradenejšie, než ich predchodcovia a dokonca sú najlepšou alternatívou aj spomedzi úsporných svetiel, resp. majú nadradenejšie vlastnosti takisto oproti žiarivkám.

  • Rýchlo sa rozsvietia, ich žiarenie je jasné, bez výpadkov a prinášajú ešte o niečo vyššiu úsporu.

Lenže nie sú to len led žiarovky, ktoré dnes disponujú touto technológie, pretože žiariace diódy sú súčasťou takisto obľúbeného produktu, akým je farebný rgb led pas. Nájdeme ich umiestnené na prednej časti takéhoto samolepiaceho pásika, ktorý je možné umiestniť na ľubovoľné miesto, má totiž veľmi praktický dizajn a dá sa s ním spoľahlivo nasvietiť časť priestoru, alebo skôr konkrétny predmet či pracovná plocha. Na výber sú okrem farebných pásikov aj tie, čo vyžarujú klasické biele svetlo.