Chráňte vaše oči pred nekvalitným svetlom

Nekvalitné svetlo môže veľmi ovplyvniť náš zrak. Najmä dlhodobé pôsobenie tohto svetla sa môže neskôr odraziť na našich očiach. Mali by sme si teda chrániť náš zrak. Ale ako vedieť ktoré svetlo je kvalitné a ktoré nie?
V podstate by sme mali dať na svoj inštinkt a na náš úsudok. Každý najlepšie vie čo je pre neho dobré a čo naopak nie. Nekvalitným svetlom môže byť aj slabé svetlo. Intenzita by teda mala byť dostatočná vzhľadom na to čo robíme. Ak si napríklad čítame mala by byť intenzita dostatočná aby sme príliš nezaťažovali oči. Ak dobre nevidíme musíme veľmi namáhať náš zrak. To samozrejme nie je dobré.

žárovka

Je dobré investovať do osvetlenia a do žiaroviek. Musíme si uvedomiť, že toto osvetlenie používame každý deň. Tak isto pri ňom robíme mnoho činností ako napríklad čítanie, učenie sa alebo robíme nejaké veci do práce.

Denné svetlo

Mojou radou je využívať čo najviac denné svetlo. Ak si vaše deti píšu úlohy nech to urobia ešte kým nie je tma. Taktiež ak čítate robte to pri dennom svetle a nie večer, keď je už úplná tma. Prirodzené svetlo nezaťažuje naše oči. Je to preto prospešnejšie pre naše zdravie.

To, že vystavujeme zrak nekvalitnému svetlu sa nemusí prejaviť hneď. Prejaví sa to až po čase, keď budeme vo vyššom veku. Mali by sme teda predísť takejto situácií. Používajte osvedčené značky osvetlenia a nestrácajte na vašom zdraví. Máte predsa len jedno.

světlo

Dnes má už skoro každý druhý človek okuliare. Prečo myslíte, že to takto je? Všeobecne náš zrak slabne. Je to určite aj vplyvom svetla, ktoré vyžarujú mobily, tablety a počítače. Toto svetlo ničí naše oči. Dbajte určite aj na pravidelné prehliadky a neriskujte.

Pri pravidelných zdravotných prehliadkach sa môže včas zisti poškodenie zraku. Nečakajte až na to keď už bude neskoro ale riešte to hneď. Používajte len to dobré osvetlenie a šetrite svoje oči!

Posted in Nezařazené