Zimné Rusko

Moskva a Petrohrad
Z roka na rok, obe kapitoly ako magnet priťahujú stovky tisíc turistov. Múzeí, galérií, paláce, kostoly, kláštory, pamiatky, historické budovy, záhrady a parky, divadlá a koncertné sály, klzisko a vodné parky – to všetko v hojnej miere, na severe, v oficiálnom hlavnom meste. Prehliadka všetkých možných výletov je jednoducho nereálna. Potom vy a Puškinský Petrohrad a Bulgakovskaja Moskva a prehliadky barov a divadelných maratónov.  Všetky cesty začínajú od hlavného mesta Kremľa u nás i legendárneho Červeného námestia . V centre Petrohradu je centrom univerzálnej atrakcie palácové námestie , ktoré je ohraničené hlavnou fasádou Zimného paláca . A potom niekto ide do starých domov a chrámov, niekto za najlepšími nákupmi v krajine, niekto k módnym klubom a barom. Peter a Moskva sú pripravené nekonečne Vás prekvapiť.

moskva

Najlepší čas na návštevu
Je lepšie ísť do Moskvy neskoro na jar alebo na začiatku jesene. Obrovské množstvo turistov prichádza do hlavného mesta na vianočné sviatky.  Stojí za to spomenúť , že ceny ubytovania a zábavy počas zimnej dovolenky stúpajú takmer do neba. Hlavná sezóna v Petrohrade je od polovice mája do septembra. Počasie počas tohto obdobia je najstabilnejšie a mesto je obzvlášť štedré s turistickými radosťami: môžete jazdiť na riečnom autobuse cez nespočetné kanály a potom prejsť elegantným centrom a čakať na otvorenie mostov. Ale hlavným letným "magnetom" sú biele noci: najjasnejšie sú od 11. júna do 2. júla.

ledovec

Sibír
Obrovský a mnohostranný  Sibír s neuveriteľnou prírodou stojí za návštevu aspoň raz v živote! Na Sibíri, musí vidieť Altaj hory, stepi Chakaskej, večný ľad na polostrove Tajmyrskému, najhlbšie jazero na svete Bajkal, ostrov Olchon , perla Altai územia – Telecký Lake , starobylé mesto Ťumeň , Krasnojarsk , Irkutsk , starobylé hlavné mesto Sibíri Tobolsk , Achairsky kláštor a miesto príťažlivosť lietajúcich tanierov – "Okunevsky Ark", jedinečná rezervácia "Stolby" na území Krasnojarsku. V zime môžete lyžovať v stredisku The Beaver Log  a v lete navštíviť domorodé národy – Khanty, Mansi, Evenki, Nenets. Môžete sa dostať na Sibír, aj cez slávnu Trans-sibírsku železnicu.