Tipy pre pomoc hosťom s alergiami na domáce zvieratá


Začnite čistenie
OK, to si pomyslíte. Ale konkrétne vyberte vysávač a čistite ako odušu a ak to ešte neurobíte, nechajte svoje domáce zvieratá mimo hosťovských izieb a mimo čalúneného nábytku.
Odporúčame ľuďom, aby obmedzili prístup svojich domácich miláčikov na koberce, ak je to možné. Prečo? Pretože koberce sú ako zábavné parky pre domáce alergény. Ak máte už koberec nasiaknutý chlpmi a alergénmi, ktoré žijú vo vašom koberci je možné že ich sami nevyčistíte a pravdepodobne nikam neodídu, pokiaľ vaše koberce nebudú profesionálne vyčistené.
Majitelia domácich zvierat by mali vyčistiť oblasti, v ktorých vaše domáce zviera trávi najviac času čo najdôkladnejšie a najčastejšie, najmä ak váš hosť bude tráviť čas v niektorej z týchto oblastí. A venujte zvláštnu pozornosť čisteniu hosťovskej izby.

labrador

Ešte lepšie, ak máte hosťovskú izbu, a za predpokladu, že je to praktické, navrhujeme, aby ste ju udržali mimo domáceho zvieratá po celú dobu. Nie je nič horšie ako prebudenie sa s pocitom chrapľavosti, alebo horšie alergici s veľkým problémom s dýchaním.

Udržujte svoj dom dobre vetraný
Otvorte okná a ak máte ventilátor použite ho.
Otváranie okien zlepšuje ventiláciu. Inými slovami, pokúste sa vytvoriť výstupné dvere pre tieto alergény

Umývajte svojho psa
Môžete to urobiť, alebo urobte to profesionálnym opatrovateľom, ale je tiež dobrý nápad, ak sa pes kúpe krátko pred návštevou, aby sa znížili niektoré alergény.

čivava

Majte pri sebe lieky na alergie
Nemôže to ublížiť, aby ste si pripravili niektoré voľne predajné lieky proti alergiám vo vašej domácnosti pre vášho hosťa. Lepšie než by ste nemali žiaden po ruke.
Majte svoje domáce zvieratá v inej miestnosti alebo vonku vo svojom dvore
Záleží na tom, aké zlé sú alergie vášho hosťa, a samozrejme nemusí byť praktické ani vhodné, aby vaše zvieratá boli vonku, ak napríklad vaše mačky sú vnútorné mačky alebo počasie nefunguje v prospech vášho domáceho maznáčika.

Posted in Nezařazené