Strach je niečo, s čím sa musíte popasovať

Vždy mi bolo jasné, že keď má človek strach, niektoré veci idú oveľa ťažšie, ako idú tie iné. A ja som teda bola priam dokonalý strachopud. Bála som sa úplne vštekého, ale asi najviac som sa bála ohňa. Celkovo to bola moja najväčšia fóbia, no taktiež som mala celkovo problém s tým, že som sa bála, že môj majetok môže oheň zničiť. Preto mi bolo jasné, že s tým musím nejako pracovať, že musím niečo urobiť preto, aby som sa tak veľmi nebála a aby mi bolo všetko jednoduchšie a ľahšie. Takže, už je to len na mne.

dveře

Môžem sa aj naďalej báť a zmieriť sa so strachom, ktorý mám.

Môžem sa zbaviť vštekého, aby mi nikto nemohol nič zničiť.

Môžem svoj strach nejako spracovať a urobiť niečo preto, aby mi bolo ľahšie.

No a keďže som to ja, vybrala som si akúsi kombináciu všetkého, takže som si zohnala protipoziarne dvere. Možno to najprv znie trochu smiešne a možno je to pre vás aj trápne, ale verte tomu, že nakoniec to nie je nič, čo je ťažké. Ja som bola rada, že som našla niečo, čo dokáže môj majetok ochrániť a vďaka čomu sa naozaj menej bojím všetkého, čo je okolo mňa.

protipožární dveře

Neverili by ste tomu, ako veľmi strach dokáže zatočiť s vašou osobnosťou. Presne preto by ste mali myslieť na to, že všetko okolo vás s vami dokáže niečo urobiť a je len na vás, ako strach, ale aj vaše obavy, spracujete. Vtedy je to iba na vás a všetko je to len o vašom postoji. Nakoniec aj sami zistíte, že s tým viete robiť. Ja som to zistila. A som naozaj šťastná, že sa mi to podarilo. Už sa viac nebojím toho, ako s tým všetkým naložím a ani toho, ako zatočím so všetkým, čo ma takto trápi. A mal by tak urobiť naozaj každý. Ja som sa rozhodla, že sa už viac nebudem správať ako ustráchané šteniatko a posnažím sa, aby všetko bolo oveľa lepšie, ako sa zdá. To je pre mňa naozaj veľmi dôležité. Strach musíte vedieť spracovať. A dá sa to naučiť.