Cvičte s rozumom!

Média, prevažne internet, ponúkajú veľa tipov ako správne cvičiť. Mnohé z nich sa žiaľ zakladajú na neoverených informáciách alebo radách neskúsených a nekvalifikovaných diskutérov. Výsledok potom býva negatívny – namiesto zlepšovania svojej formy a relaxu sa riešia zdravotné problémy. Pokiaľ s touto aktivitou začínate, prinášame 5 rád, ako si ušetriť množstvo starostí v budúcnosti.

cvičení

Poraďte sa s odborníkom
To môže stáť veľké peniaze, v zásade však platí, že každá rada je nad zlato. Pretože všetko robíte pre Vaše telo a vnútornú pohodu. Inštrukcie Vám pomôžu zorientovať sa v problematike a vytvoriť si vhodný harmonogram.
Určite si priority
Nie všetci majú čas a preferujú cvičenie v posilňovni. Pracovanie na svojom tele je flexibilné – všetko závisí len a len od preferencií, časových možností a preferovaného spôsobu, či už trénujete doma s vlastnou váhou alebo sa venujete skupinovým aktivitám.

Urobte si plán
Preto, aby ste si zabezpečili pravidelnosť úkonu a nemuseli vždy rozmýšľať, čo budete robiť, svoj tréning si písomne naplánujte. Neriaďte sa striktne zavedenými systémami, upravujte si ich podľa seba, pretože každý organizmus sa od iného líši a podľa toho aj reaguje na záťaž.
Nezabudnite na správnu stravu
Pri cvičení platí – 70% vhodná strava, 30% samotná drina. Vytvorte si jedálny lístok, v ktorom zvážite príjem a výdaj energie za jednotlivé dni, aby Vám vyšli sily aj na ostatné aktivity. Nezabúdajte na zdravé a vyvážené pokrmy.

posilování

Vytrvalosť a trpezlivosť sa vypláca
Začiatky bývajú vždy ťažké a pri fitness to platí dvojnásobne. Nenechajte sa odradiť, tvrdo na sebe pracujte a len vtedy dosiahnete svojho cieľa. Zároveň sa nepreťažujte, nesnažte sa výrazne prekonávať svoje limity v krátkom úseku, mohli by ste si privodiť vážny úraz.
Činnosť je vhodná pre rekreáciu a regeneráciu tela a duše, preto neváhajte a začnite so svojim tréningom hneď teraz!