Letná dovolenka v studených krajinách

V dnešných časoch je už možno cestovať na dovolenku prakticky kdekoľvek do väčšiny štátov sveta. Medzi obľúbené destinácie patrí napríklad Španielsko alebo Taliansko. Taktiež obľúbené Chorvátsko. Málokto si ale vie predstaviť dovolenku napríklad v severských krajinách. Má to svoje nemalé výhody ako napríklad to že nie ste obklopený turistami. Málokto sa na dovolenke rád prechádza pomedzi davy turistov a uprednostňuje radšej možnosť ticha a pokoja. Taktiež uvidíte nevídané krásy prírody ktoré by vám pláž alebo more nedalo. Taktiež si oddýchnete od neúprosného tepla. Poďme si ale pozrieť príklady možnosti príjemnej letnej dovolenky v studených pásmach.

hory.jpg

Nórsko. Švédsko vám dá pocit, ktorý máte málokde. Neskutočne krásna príroda alebo možnosť cestovať až za polárny kruh a vidieť polárnu žiaru ak sa vám ju podarí vysledovať. Nie je však vhodné stáť v ceste domácim zvieratám, sobom.
Estónsko.Jedná sa o populárnu krajinu ktorá sa azda najlepšie dokázala popasovať s rolou štátu z východnej Európy po rozpade Sovietskeho Zväzu a uberá sa smerom na „západ“. Nie je dobré predpokladať že však nemá čo ponúknuť. V Estónsku máte veľmi veľké Wi-Fi pokrytie a tiež je zdarma. Baltické more vám prinesie možnosť kúpania ale neodporúča sa kvôli veľmi malej teplote.
Island. Tento neskutočný ostrov ponúka mnoho krás a prírodných pamiatok ako napríklad veľké gejzíry ktoré inde na svete nenájdete. Je tu taktiež mnoho sopiek ktoré sú mohutné a na prvý pohľad nebezpečné. Island Tvorí väčšinu svojim územím prírodu a mestá s veľmi dlhými názvami.

island.jpg

Toto boli len niektoré zaujímavé krajiny ktoré by ste mali navštíviť ak plánujete letnú dovolenku. Nie vždy sa oplatí vidieť pláž a kúpať sa. S dovolenkou v severských krajinách si prinesiete omnoho viac zážitkov a relaxu. Pozor ale na povinnosti pri vstupe do krajiny. Nie každá krajina v Európe alebo aj inde je členom EÚ a voľného priestoru čiže si pred dovolenkou dobre zistite aké dokumenty budete potrebovať.