Naučte sa osloviť svoju cieľovú skupinu pomocou webového obsahu

Spoločnosť Google ponúka viacero online kurzov, s rôznym zameraním. Jedným z nich je aj „Propaguj firmu pomocou obsahu“. Tento kurz zvládnete absolvovať približne za tri hodinky, v pohodlí domova a úplne zadarmo.

marketing
 
Čo sa naučíte
 
Vďaka jednotlivým modulom, ktoré kurz obsahuje, lepšie pochopíte ako správne zaujať a osloviť svoje publikum pomocou takzvaného obsahového marketingu. Nezameriava sa teda na reklamu, ale na konkrétny obsah vašej webovej stránky.
 
Pre koho je určený?
                    
Kurz je určený pre všetkých, ktorí sa chcú zlepšiť v oblasti obsahového marketingu. Tieto zručnosti využijete najmä vtedy, keď sa snažíte pomocou internetu osloviť svojich zákazníkov, či fanúšikov. Tak napríklad, ak máte webové stránku svojej reštaurácie, jednotlivé časti kurzu vám lepšie vysvetlia, ako jej obsahom osloviť čo najširšiu skupinu ľudí. Tí zavítajú na váš web, čo pre vás znamená reklamu, respektíve potencionálnych zákazníkov. to isté platí aj v prípade, že prevádzkujete internetový obchod, fanúšikovskú stránku na facebooku, alebo iných sociálnych médiách, ale taktiež vtedy, keď sa o tejto téme iba chcete dozvedieť viac.
 
Čo vás čaká
 
Na začiatok je potrebné vykonať bezplatnú registráciu. Následne budete mať prístup k jednotlivým modulom kurzu. Prvé dva z nich sú zamerané na lepšie pochopenie sociálnych médií, v treťom preniknete hlbšie do problematiky videí, teda ako môžete pomocou tejto formy osloviť široké publikum. V poslednom module sa dozviete všeobecné informácie o obsahovom marketingu.

wordpress
 
Certifikát vám dá vyššie šance pri uplatnení na trhu
 
Na konci kurzu vás čaká kvíz. Po jeho správnom vyplnení získate od spoločnosti certifikát. ten udeľuje certifikovaná spoločnosť Internet Advertising Bureau (IAB). Certifikát môžete využiť viacerými spôsobmi. V prvom rade ho môžete oficiálne uvádzať vo svojom životopise. Okrem toho je pre vás plusom pri priamej komunikácii so zákazníkmi.

Posted in Web