Nosenie reflexných prvkov – viete ich nosiť správne?

.

Slovo bezpečnosť je v spoločnosti skloňované pomerne často. Zodpovednosť za bezpečnosť pri výkone práce či dodržiavať určité pravidlá pri pohybe na vozovke by malo byť záujmom každého z nás. Existujú však prípady, kedy nemáme na našu bezpečnosť vplyv len my. Nepriaznivé počasie alebo situácia – to všetko dokáže nás a našu situáciu ovplyvniť. Za najlepší reflexný prvok možno označiť reflexné bundy. Nie vždy je však možné sa v nich pohybovať. Vždy je lepšie mať na sebe aspoň nejaký reflexný prvok. Vďaka ich správnemu umiestneniu a noseniu dokážete zvýšiť svoju bezpečnosť.

reflexní vesta
 

Reflexné bundy a váš pohyb na ceste – staňte sa vďaka nim viditeľným

 
Nosenie reflexných búnd je pre niektorých natoľko dôležité, že ich nosenie upravuje špeciálna norma. Táto norma upravuje minimálny počet reflexných prvkov, aký musí odev mať a akým spôsobom majú byť na odeve rozmiestnené. Reflexné bundy obsahujú veľký počet reflexných prvkov, vďaka čomu budete viditeľní. Sú charakteristické výraznou farbou (najčastejšie oranžová a žltá) a viditeľnými reflexnými prvkami, ktoré sú strategicky rozmiestnené. Ich nosenie sa odporúča hlavne pri výkone povolania, pri ktorom je pracovník väčšinou času vystavený vonkajším rizikám, a to napríklad pracovníci na cestách, železniciach či stavbách.
 

Reflexné prvky – označte sa tak, aby ste vás bolo vidno

 
Reflexné prvky predstavujú dôležitú súčasť bezpečnostných pravidiel cestnej premávky. Ich nosenie je dokonca upravené vyhláškou, ktorej hlavná podstata spočíva v povinnosti chodcov či iných účastníkov cestnej premávky mať pri pohybe po vozovke v nepriaznivom počasí (dážď, sneh, hmla, tma a podobne) dostatočné množstvo reflexných prvkov. Správnym nosením reflexných prvkov dokáže maximalizovať svoju bezpečnosť pri pohybe na cestách. Reflexné prvky sa odporúča umiestniť na viditeľnú časť vášho odevu a na tú stranu tela, ktorou budete bližšie ku vozovke. Vodič prichádzajúceho motorového vozidla vás lepšie zbadá v prípade, ak budete mať prvok umiestnený od úrovne kolien smerom nahor. Reflexný prvok musí byť viditeľný a mnohí chodci sa dopúšťajú rovnakej chyby, ktorou je umiestnenie reflexného prvku na určitú časť odevu, ktorý však zakryjú ďalšou vrstvou oblečenia alebo batožiny.

.

pracovní oděv
 
Vo všeobecnosti platí jedno jednoduché pravidlo – čím viac reflexných prvkov budete na sebe mať, tým lepšie. Vaša bezpečnosť sa ich nosením skutočne zvýši. Vhodnou alternatívou sú aj reflexné bundy, ktoré obsahujú dostatok prvkov. Vaša bezpečnosť a rovnako aj prevencia je naozaj dôležitá. Staňte sa vďaka kvalitným reflexným bundám na cestách viditeľní aj vy! Navštívte stránku https://www.dualbp.eu/, kde sa dozviete viac.

Nosenie reflexných prvkov – viete ich nosiť správne?
4 (80%)3
.