Pravdy o skončenie služby Google Hangouts

Viaceré články píšu, že “dni Google Hangouts sú spočítané; pre spotrebiteľov môže znamenať koniec využívanie služby od roku 2020.”
To je však len polovičná pravda. Líder produktov Google, Scott Johnson na twitter tiež vysvetľoval situáciu.
 
aplikace

Pozrime si fakty.
Služba Hangouts trpel krízou identity odo dňa, keď spoločnosť Google spustila služby v roku 2013 ako náhradu za Gchat, a v posledných rokoch Gchat strácal svoje funkcie, pretože spoločnosť prestala aktualizovať aplikáciu a odnímal SMS správy. Táto zmena bola plánovanou súčasťou zavedenia novéj služby Google pre Hangouts, ktorý sa stal bezpečným komunikačným nástrojom služby G Suite, aj s funkciou videokonferencie Hangouts Meet.
 
 
Spoločnosť Google v apríli oznámila novú funkciu rozhovoru RCS v aplikácii Android Messages. Dodnes však nebol oficiálne spustený, pretože načasovanie je na prevádzkovateľa, ale správy o podpore zasielania správ sms pomocou RCS hovoria, že prichádzajú na začiatku roka 2019, a zodpovedajú plánovanému časovému harmonogramu vypínania Hangouts v roku 2020.
 
Používatelia Hangouts alebo Gmail, ktoré používajú tieto služby na komunikáciu so svojimi deťmi alebo ľuďmi by mali mať mobilné telefóny, aby užívali všetky funkcie. V tejto chvíli je ešte veľa detailov vo vzduchu,
 
Skutočná pravda je toto:
Hangouts ako samostatná aplikácia naozaj končí, avšak nekončia služby. Rozdelí sa na dve časti:

  • Hangouts Chat; aplikácia a služby budú určené pre bežných používateľov pre súkromné správy, rozhovory.
  • Hangouts Meet; platená aplikácia a služba bude určená pre obchodné účely, ako videokonferencie, obchodné rokovanie.

 mobilní telefon
 
Google v marci 2017 oznámil plány na vývoj klasických Hangouts. Nastupcovia Hangouts sú Chat aj Meet, ktoré sú dnes dostupné pre zákazníkov spoločnosti G Suite, a neskôr budú k dispozícii aj pre spotrebiteľov. Spoločnosť neoznámil oficiálnu časovú hranicu pre prechod používateľov z klasických Hangoutov do nových služieb Hangouts Chat a Hangouts Meet. Spoločnosť je plne odhodlaní podporovať používateľov klasickej služby Hangouts, kým sa všetkým nepodarí migrovať, teda prejsť na nové Chat a Meet.

Posted in Nezařazené