Spotreba energií vo vašej nehnuteľnosti

Výšku spotreby, energie spotrebované na vykurovanie či ohrev vody môžete zistiť jednoduchým spôsobom. Z energetického certifikátu. Energetický certifikát je doklad, v ktorom je zhrnutá spotreba vašej energie za vykurovanie, ohrev vody a ďalšie úkony vo vašej nehnuteľnosti. Na základe vašej spotreby je vaša nehnuteľnosť zaradená do energetickej triedy. Energetické triedy sú označené písmenami od A po G. Energetická trieda A je trieda s najnižšou spotrebou energie.

spotreba energií

Kedy vám pomôže energetický certifikát?

Najčastejšie, kedy si ľudia dávajú vyhotoviť energetický certifikát je kvôli kolaudácii. Podľa novej legislatívy, musia novostavby doložiť ku kolaudácii energetický certifikát, ktorý dokazuje najvyššiu energetickú triedu A0. Pokiaľ ešte nemáte skolaudované, týka sa to aj vás. Vaša nehnuteľnosť musí splniť energetickú triedu A0. To znamená, že môžete zabudnúť na starý plynový kotol. V domácnosti musíte použiť modernú technológiu, ktorá zabezpečí nízku spotrebu energie. Takou technológiou je napríklad tepelné čerpadlo či vzduchotechnika.

energetický certifikát

Energetický certifikát pri predaji nehnuteľnosti.

Pri predaji či prenájme bytu či domu nie je nutnosťou predložiť energetický certifikát o spotrebe nehnuteľnosti. No množstvo kupujúcich či realitných agentúr si ho v dnešnej dobe vyžaduje. Množstvo ľudí rieši akú výšku mesačných nákladov budú musieť mesačne platiť. Moderné technológie vedia ušetriť mesačne aj desiatky Eur. A v neposlednom rade je energetický certifikát vhodný aj v prípade, že ste sa rozhodli zistiť energetickú triedu vašej nehnuteľnosti. Podľa neho sa môžete rozhodnúť čo a kde prerobiť, aby ste na spotrebe ušetrili.

Kde získate energetický certifikát?

Energetický certifikát vám musia vyhotoviť odborníci. A tých nájdete na certifikaciabudovy.sk. Navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk a dozviete sa o cene energetického certifikátu Certifikaciabudovy viac.