Staré musí preč, aby nové mohlo a malo priestor na rast

Životospráva a zdravý životný štýl je minimum, ktoré musíme dodržiavať, ak sa chceme chváliť peknou, zdravo vyzerajúcou pokožkou. Každodenný pohyb v najrozličnejších typoch prostredia, ktoré vplývajú na stav pokožky, zanecháva na nej viditeľné stopy v podobe sivastého nádychu, povädnutia, začervenania alebo vyrážok či iných prejavov citlivosti na rôzne nečistoty. Obnova buniek je však nutnosť, a tú treba aj podporiť.

Každá časť tela potrebuje ošetrenie

Faktorov, ktoré majú svoj podiel na tom ako vyzerá naša pokožka, je kvantum, no dnes máme kvalitné kozmetické prípravky, zamerané presne na jednotlivé problémy a prevenciu proti jej poškodeniu, takže bola by veľká škody nevyužiť ich. Pomôžeme tým sebe, podporíme účinky jednotlivých látok, ktoré obsahujú a majú presný cieľ. Bunky pokožky starnú a namiesto nich sa tvoria nové, ich tvorbe však môžeme pomôcť. Na tieto účely sú na trhu peeling na tvár kozmetické prípravky, napríklad peelingy.

Nové bunky pokožku omladia, no musia mať šancu vytvoriť sa, a tú jej dá aj aplikácia peelingu, čo je kozmetický prípravok s receptúrou, ktorá „obrúsi“ pokožku a odstráni tak staré, odumreté bunky. V slovníku sa tomu hovorí obnova epidermy, tá sa obnovuje automaticky asi po 28 hodinách, sama sa regeneruje, no odumreté bunky môžu na pokožke zostať a upchať póry, čo má za následok tvorbu vyrážok či dokonca akné. Peeling je tvorený z minerálov z Mŕtveho mora a prírodných látok, olejov, Omega 3 a 6 mastných kyselín, vitamínu E, zlatého prášku a množstva iných, výživných látok, ktoré majú zrnitú konzistenciu, ktorá dokáže pokožku zbaviť starých buniek.

Krk a dekolt sú ohrozované najviac

Vďaka tejto konzistencii sa pokožka prekrví, premasíruje, vráti sa jej prirodzený, zlatistý tón, bude pôsobiť oveľa zdravšie a vitálnejšie. Pleťový peeling má aj hojivé a hydratačné účinky, zároveň ju posilňuje v obranyschopnosti proti voľným radikálom, hĺbkovo ju vyčistí, proces obnovy podporí a zachová pritom kolagén, ktorý obsahuje. Eliminuje aj viditeľnosť pigmentových škvŕn, spomaľuje vplyvy starnutia a dodá jej príjemný osviežujúci pocit.