Príroda nám niekedy pripraví veľa nečakaných problémov

Motoristi sa o svoje vozidlá starajú po viacerých stránkach, umývajú ich, garážujú, šetria pred vandalmi a dbajú na to, aby jazdili bez porúch a problémov, ktoré by znemožnili ich používanie. No niektoré zásahy prírody bohužiaľ ešte človek ovplyvniť nedokáže, a tak musíme iba odstraňovať následky jej vyčíňania, napríklad krupobitia.

Deformity zverte do rúk odborníkom

Karosérie sú síce pevné, no nie až tak, aby vydržali nápor napríklad veľkých a ťažkých nárazov pri krupobití. Následkom ich tlaku sú priehlbinky, ktoré na karosériách vozidiel vznikajú. Ide o nevzhľadné priehlbinky, niekedy aj husto vedľa seba, dokonca sú aj také silné, že spôsobujú aj rozbitie skiel, čo je už veľká prekážka pri používaní vozidla na cestách. V prípade, že vás postihne takýto osud, treba sa obrátiť na odborníkov, v servise vám profesionálnym spôsobom pomôžu tieto priehlbiny opraviť.

Na opravu využívajú metódu so skratkou PDR, čo znamená paintless dent repair. Tento spôsob opravy si nevyžaduje dodatočné lakovanie karosérie, jej výhody sú vo vysokej efektivite, oprava je rýchla, výsledný efekt je fantastický a takmer neviditeľný, pretože oprava preliačin po oprave je automobil opäť ako nový. Zákazníci majú pri oprave karosérie metódou PDR doživotnú záruku na opravy všetkých ďalších priehlbín po krupobití. PDR metóda sa dá urobiť dvoma spôsobmi, jeden je formou vytláčania priehlbín z vnútornej strany špeciálnymi nástrojmi a druhý sa vykonáva z vonkajšej strany vyťahovaním priehlbín. Zvonka sa deformácie opravujú iba v prípade, že zvnútra nie je možný dobrý prístup. Drobné deformity sa potom doklepávajú do konečného stavu.

Vozidlo v perfektnom stave

Kontrola kvality práce sa dá vykonať pomocou PDR lampy, ktorá odhalí všetky poškodenia, voľným okom neviditeľné.

Metóda je veľmi kvalitná, žiadaná a jej výhody sú:

-pôvodný lak auta je zachovaný, nie je nutné lakovanie, tmelenie ani brúsenie

-vozidlo nestráca svoju hodnotu

-náklady na opravu nie sú vysoké

-čas, potrebný na opravu, je oproti klasickému lakovaniu kratší aj o 24 hodín

-na záruku vozidla nemá táto oprava vplyv

-ide o formu opravy, ktorú akceptujú aj poisťovne

-tento druh opravy vykonávajú aj doma u zákazníka