Ste domáci majster?

Často sa v našom okolí nájdu takí jednotlivci, ktorí sa po príchode z práce prejdú po byte a hneď začnú niečo opravovať, vylepšovať, tvoriť.
Patríte medzi nich? Výborne. Či nepatríte? Ale to nevadí. Poďme sa pozrieť, ako fungujú títo domáci majstri.

nářadí

Schované náradie.

Mnoho ľudí dnes sústreďuje svoj život na mestá a žije v bytových zástavbách. V takých priestoroch nie je veľká možnosť na výstavbu dielne. Napriek tomu to neodradí žiadneho zanietenca domáceho majstrovania. Svoje náradie má poschovávané v skrinkách a poličkách a vo chvíľach voľného času a priestoru vytiahne ručnú pílku, preglejku, alebo brúsku, či vŕtačku a dá sa do práce.
Tak trochu nevýhodou sú piliny a prach, večne sprevádzajúci tieto aktivity. A ešte hluk. Takže pokiaľ žijete v domácnosti s týmto majstrom, pripravte sa na časté utieranie prachu a vysávanie. Ale čo človek neurobí pre svojho partnera, pravda?

Sláva, jedna izba je voľná!

Zanietenejší domáci majstri už dopredu počítajú so svojím koníčkom a v rámci preventívneho opatrenia si prenajmú byt, ktorý má o jednu miestnosť viac, než je potrebné. A v tejto izbe si zriadi svoju dielňu. Jedna veľmi dobrá rada! Majstri, snažte sa čo najviac odhlučniť takúto miestnosť. Odvďačí sa vám nielen vlastná rodina, ale aj susedia vo vchode!

nářadí v dílně

Zasa je v pivnici!

Tí väčší šťastlivci si dokázali vybaviť vlastnú pivnicu v suteréne bytovky. Okamžite ju zaberú svojím pracovným náradím, stolom a vôbec všetkým potrebným vybavením.
Ich partnerky však s týmto riešením nie vždy majú pochopenie. Veď koho by bavilo žiť s človekom, ktorého celý deň vidí, len ak za ním príde do pivnice?

Sen každého majstra

Avšak dokonalý idol každého domáceho majstra je človek s vlastnou samostatnou dielňou na dvore, či pozemku. Priestranná, dobre vetraná a v zime vykurovaná miestnosť s náradím, zaveseným na stenách a vždy poruke.