Je pečivo skutočne také zlé?

Určite ste si to aj vy všimli, že pečivo je všade prezentované ako to zlé, čomu sa treba určite oblúkom vyhnúť, ak chcete schudnúť. Tak to väčšina ľudí aj robí. Vynechá pečivo a myslia si, že schudnú.

těsto

Ale!!!
Treba si uvedomiť, že pečivo tu bolo s nami odpradávna a preto nemôže byť až také zlé ako sa nám snažia nahovoriť médiá. A my im to s radosťou hltáme. Smutné. Keď vynecháte pečivo, môžete si navodiť rôzne zdravotné problémy. Strava nemá byť jednotvárna, ale má sa skladať z rôznych zložiek potravy, ktoré sú potrebné pre normálne fungovanie organizmu.
Stravu tvoria bielkoviny, vláknina, sacharidy a tuky. Najčastejším problémom dnešnej doby je, že ľudia konzumujú priveľa sacharidov v podobe jednoduchého cukru a priveľa tukov. A z toho sa práve priberá. Takže nie je to biele pečivo, ktoré je škodlivé, ale iné zložky potravy. Na to by ste sa ma mali v prvom rade sústrediť. Kúsok chleba alebo jeden rožok vám určite neuškodí, ale skôr pomôže. O to lepšie, keď bude celozrnný.

Pečivo
No práve pečivo neobsahuje ani jednu zložku z týchto dvoch. Biele pečivo je priznávam nie moc zdravé, ale práve preto ho treba nahradiť celozrnným pečivom. Celozrnné pečivo obsahuje vlákninu, ktorá je potrebná na správne trávenie. Zo žiadnej potraviny jej nemáme šancu získať toľko, koľko z pečiva. Za deň by sme mali zjesť okolo 30 g vlákniny a predstavte si, že napríklad v jednom jablku sú len 2 gramy vlákniny.

pečivo

Ak vynecháte vlákninu – čiže pečivo, môžete si navodiť aj hemoroidy. Pretože práve vláknina pracuje tak, že sama o sebe je drsná a obrusuje vaše črevá, čím ich núti lepšie pracovať a spracovávať potravu. Ak nie sú nútené vlákninou správne spracovávať potravu môže sa stať, že aj keď pijete veľa tekutín, všetky tekutiny z vášho exkrementu sa odstránia a bude tvrdý. To spôsobuje, že vás to potom bude bolieť a môžu vzniknúť hemoroidy.

Byť vami tak si dávam na túto zložku potravy POZOR!

Posted in Nezařazené