Majstrovstvá sveta v snookeri: Mark Williams porazil Johna Higginsa a získal tretí titul

Vyhral sedem snímkov na klube, aby sa dostal na vedenie 14-7, ale Scot Higgins (42), sa vrátil nádherne, aby si osem z nasledujúcich deviatich získal pre seba a dostal sa na stav 15-15.

kulečník

Williams však odpovedal štýlovo, a zabezpečil si slávne víťazstvo.
Williams získal o rekordnú sumu 425 000 libier v Sheffielde, pričom jeho celkový výhru dosiahol 750 000 libier za rok, zatiaľ čo Higgins \’čaká na piaty titul.
„Je to neuveriteľné, pred dvanástimi mesiacmi som tu ani nebol, sledoval som to v karavane,“ povedal Williams. „Myslel som vážne, že sa vzdávam, ale moja žena Joanne povedala, že v dome 24 hodín denne nemôžem spať.“ A keď povedal, že v turnaji bude hovoriť s médiami nahý, ak by vyhral titul, Williams vstúpil do svojej tlačovej konferencie, ktorá sa odtrhla od uteráka.

Williams prejavuje chuť na úspech
Vo finále boli dvaja hráči z „triedy 92“ v snookerovej súťaži, v tom roku sa stal profesionálnym hráčom spolu s Ronnie O\’Sullivanom – a pokiaľ ide o športové rozprávky, je to pozoruhodné.
Len vlani v lete sa Williams nedokázal kvalifikovať do Crucible a zvažoval odchod do dôchodku, skôr než sa rozhodne pokračovať. Williams potom predviedol svoj najlepší snooker v Sheffielde.

billiard

Jeho prostý spôsob a zmätený vzhľad okolo stola – niekedy dokonca robiť hrnce s očami zatvorenými – bol návrat na prelome storočia, keď bol najlepším hráčom na svete a vyhlásil svetové tituly v rokoch 2000 a 2003.
Svoju dramatickú semifinále skončil v sobotu o 23:50 BST proti Barrymu Hawkinsovi a o dve hodiny neskôr jedik kebab v meste.
Počas finále požiadal o zdieľanie niektorých chipsov, sladkostí a čokoládových občerstvenia s fanúšikmi, ktorí sedeli vedľa neho v aréne.
Napriek extrémnemu nátlaku sa Williams, ktorý nikdy nezostal v zápase, držal spolu za vynikajúci úspech, ktorý ho posunie na tretie miesto na svetovom rebríčku.

Posted in Nezařazené