Ladené do bielej

Aj pri tom najväčšom výbere oblečenia a šperkov vo vašom šatníku, jednoducho nemáte šancu neustále vymýšľať nové a originálne outfity. Ak však nechcete upadnúť do nudného stereotypu, musíte trošku zapojiť kreativitu. Hlavnú úlohu bude hrať biela.

Hnedovlasá žena v bielej blúzke a strieborným náhrdelníkom.jpg

Biela pristane každej

Biele šaty, blúzky, sukne, nohavice, tielka, či tričká a krátke nohavice. Biela farba pristane každej žene, a to bez rozdielu na odtieň jej pleti či farby vlasov. Mnohé ženy so svetlejšou pokožkou žijú v presvedčení, že biela farba nie je nič pre nich, pretože by s ňou úplne splynuli. Tento názor niekedy dávno patril naozaj k „všeobecným pravdám“ vo svete módy. Dnes však ide o prežitok, na ktorý vôbec nemusíte brať ohľad.

Oživte ju

Biela farba predsa len potrebuje trošku oživiť. Preto sa ju nebojte nosiť s inými – výraznými farbami. Pokojne choďte do tmavých odtieňov zelenej, modrej, tyrkysovej, červenej či oranžovej. S čiernou buďte však opatrná. Biela a čierna je síce naozaj výrazným kontrastom, no na takúto extravagantnú kombináciu už musíte mať predsa len nejaké tie skúsenosti s módou. Navyše sa veľmi ťažko kombinuje s doplnkami a taktiež šperkmi.

Ak by ste si na seba vzali biele šaty alebo kostým, teda nebudete mať možnosť kombinovať rôzne kúsky oblečenia, snažte sa ich oživiť aspoň šperkmi. Snažte sa vždy vyberať tie extrémne výrazné alebo naopak úplne jemné. Napríklad strieborné šperky na bielej blúzke vyniknú nádherne. Efekt zvýraznite vtedy, ak budete pekne opálená. Strieborné šperky môžete pokojne vrstviť a kombinovať s bielym alebo ružovým zlatom.

Žena v bielej tunike s výrazným šperkom na krku, ktorej vejú vlasy vo vetre.jpg

Pri šperkoch ešte ostaneme, pretože sú výraznou súčasťou celého outfitu. Aj napriek tomu mnohé ženy práve šperkom nevenujú dostatočnú pozornosť. Ako sme už spomenuli, k bielej farbe noste hlavne tmavšie ladené kúsky alebo naopak tie jemnejšia a svetlé. Úplným ideálom je striebro, ktoré sa hodí do práce aj na večernú párty.