Bez tesnení a líšt by sa voda rozlievala po celom byte

Hygiena formou sprchovania je bežná súčasť každodennej rutiny človeka, sprcha je súčasťou bytu, patrí k základnému vybaveniu, ale jej štýl či dizajn môžeme prispôsobiť svojim potrebám. Sklenené časti sprchových kútov sa dostali do popredia namiesto prácne murovaných stien či priečok. Je to jednoduchšie a aj praktickejšie riešenie, a ak ešte namiesto dverí necháte iba zástenu, vytvoríte originálny kútik na sprchovanie.

Dobre utesniť škáry je nutnosť

Vyčlenenie priestoru na hygienu formou sprchovania sa dá osadením sklenených priečok s dverami, ktoré sa otvárajú alebo posúvajú. Posledné spomenuté sú efektnejšie a nevyžadujú si veľa voľného miesta v kúpeľni, kde sme častokrát nútení využiť každý kúsok priestoru. Voda je prvok, ktorý sa dostane aj do najtesnejších škár a priestorov, kde potom narobí problémy. Preto sa pri umiestňovaní GPE Lmmont sprchových kútov dbá na dostatočné zaizolovanie všetkých možných prienikov a utesňujú sa aj hrany priečok a dverí v styku s podlahou.

Sklenené dvere v sprchovom kúte musia takisto odolávať náporu vody počas sprchovania, tá sa odvádza do odtoku v podlahe, no predsa sa stane, že nejaká kvapka zablúdi aj inde, než má. Výrobcovia sklenených zásten a dverí na to mysleli a k baleniu okrem základných kusov pridávajú aj rozličné príslušenstvo, napríklad GPE, čo je lepiace tesnenie na hranu skla pre posuvné dvere s lepiacou vrstvou. Výrobok je dlhý 2,50m a je vhodný pre hr. skla 8-12mm. GPE tesnenie patrí do skupiny tesnení sprchovacích kútov, ktoré sa dodávajú spolu s lepiacou páskou.

Jeden z variantov sprchovacieho kúta

Použitím tohto typu tesnenia zaistíme, že voda sa nedostane mimo vyhradeného priestoru v sprchovom kúte, nezatečie ani popod dvere, ktoré sa posúvajú, pretože na spodnej strane je dostatočne pevné tesnenie, a to zaistí ich vodotesnosť a zároveň sa bude pružne prispôsobovať podlahe. Moderné technológie sú navrhované s dôrazom predovšetkým na funkčnosť, ktorú ocení každý spotrebiteľ.