Naberte energiu!

Čo robiť preto, aby ste sa cítili plný energie a mali chuť do života? V prvom rade je dôležitá vaša psychika. Od myslenia sa všetko odvíja. Preto je potrebné aby ste si urovnali myseľ. Už ráno keď vstávate do sychravého dňa, skúste sa pozitívne naladiť. Tešte sa z jemného slniečka ktoré vykúka spoza okna. Tešte sa i z maličkostí, to vás povzbudí a deň budete vnímať s radosťou.

relax

Okrem toho potrebujete zmeniť i stravu. Dodajte si potrebnú dávku živín a vitamínov. Ich príjem treba najmä v tomto období zvýšiť. Keďže vonku panuje zlé počasie a človek je citlivejší na nachladnutie, treba zaradiť do jedálnička zvýšený príjem ovocia a zeleniny. Každé ráno začnite so šálkou zeleného čaju, ktorý vás naštartuje a ešte má aj vysoký obsah antioxidantov ktoré vás ochránia pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Popri ovocí a zelenine je potrebné dodávať vitamíny z doplnkov výživy, napríklad hliva s rakytníkom sú výbornými prostriedkami na zvýšenie imunity.

Nejedzte mastné a ťažké jedlá, ktoré zbytočne dlho trávite a zaťažujú vaše trávenie. Snažte sa prijímať zdravé ľahko stráviteľné pokrmy. Denne pite šťavy z ovocia a zeleniny, množstvo vitamínov vhodných v zime obsahuje cvikla, jablko, mrkva, grep, kde nájdete veľkú dávku živín.

Ďalším bodom ktorý vám pomôže zregenerovať sú kúpele. V každom okresnom meste nájdete kúpele alebo wellnes centrum. Vyhrejete svoje telo čo určite ocení . V saune zas vypotíte všetko zlé z tela. Ak si doprajete i dobrú masáž telo sa vám určite poďakuje. Zregenerujete si svalstvo.

čaj

Je dôležitá nielen regenerácia tela ale i duše. Zima je priam ideálnym časom na dobrú knihu. Pri knihe si nájdete čas na seba i na rozmýšľanie. Obohatí vaše duchovno a urobíte niečo pre seba, pretože i čas s dobrou knihou je čas venovaný pre svoje dobro. Popri knihe si zapáľte sviečku. I aromaterapia je terapia. Vôňa škorice, jablka, perníkov, to si pýta zima.

V poslednom bode, čo je najpodstatnejšie, ak si nájdete čas na seba, uvidíte to na sebe. Budete sa cítiť dobre i duševne i fyzicky.